Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska förvärva, uppföra, äga och förvalta fast egendom samt förvärva och förvalta värdepapper och hyresrätter och driva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 457 | 10 851 | 15 877 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 959 | -2 334 | 6 635 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 335 | -6 167 | 2 558 |
| Årets resultat (tkr) | 8 897 | 1 952 | 5 589 |
| Summa tillgångar (tkr) | 151 620 | 140 053 | 118 172 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 457 | 10 851 | 15 877 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 959 | -2 334 | 6 635 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 335 | -6 167 | 2 558 |
| Årets resultat (tkr) | 8 897 | 1 952 | 5 589 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 137 326 | 127 609 | 116 023 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 14 294 | 12 444 | 2 149 |
| Tillgångar (tkr) | 151 620 | 140 053 | 118 172 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 23 874 | 14 977 | 13 025 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 14 556 | 13 182 | 13 722 |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 113 190 | 111 894 | 91 425 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 151 620 | 140 053 | 118 172 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 25.6% | -21.5% | 41.8% |
| Soliditet | 15.8% | 10.7% | 11.0% |
| Kassalikviditet | 12.6% | 11.1% | 2.4% |
Fastica Kurvan 7 AB ingår i en koncern med 224 bolag. Moderbolag är Fastica Holding AB och koncernmoderbolag är Ica Handlarnas Förbund. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska förvärva, uppföra, äga och förvalta fast egendom samt förvärva och förvalta värdepapper och hyresrätter och driva därmed förenlig verksamhet.